SIEĆ SZLAKÓW SPACEROWYCH IM. KS. KARD. KAROLA WOJTYŁY I IM. OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Szlaki prowadzą drogami i ścieżkami, którymi wiele lat temu wędrował ówczesny metropolita krakowski ks. kard. Karol Wojtyła w towarzystwie swojego sekretarza ks. Stanisława Dziwisza.

Szlak ks. kard. Karola Wojtyły rozpoczyna się przy kościółku św. Krzyża na trasie Chabówka – Nowy Targ następnie biegnie żółtym szlakiem na Rabską Górę i tutaj ma dwa warianty zejścia:

  1. Z  Rabskiej Góry drogami polnymi do Rokicin Podhalańskich przez boczną drogę obok boiska sportowego, Szkoły Podstawowej do Klasztoru Sióstr Urszulanek w Rokicinach Podhalańskich;
  2. z Rabskiej Góry polnymi drogami do Domu Opiekuńczo – Leczniczego im. Świętej Siostry Faustyny, przejście przez drogę Chabówka – Czarny Dunajec koło przystanku, drogą na Łysą Górę obok domu rodzinnego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, następnie zejście do Klasztoru Sióstr Urszulanek w Rokicinach Podhalańskich.

Szlak im. Ojca Świętego Jana Pawła II

  1. pierwsza trasa – zaczyna się od Gimnazjum nr 1 im. Ojca Świętego Jana Pawła II, później przez centrum Raby – przejście do Krzyża Milenijnego na Rabskiej Górze, stamtąd szlakiem obok źródełka św. Rozalii i Kapliczki Leśników św. Huberta, następnie do Kamienia Milenijnego zejście do Sieniawy – kościółek z XVIII w. i przejście do Bielanki.
  2. druga trasa – umożliwia przejście niebieskim szlakiem do Formozy (parking na granicy Podwilka i Spytkowic) w stronę Żeleźnicy. Stąd są dwie możliwości:
  • niebieskim szlakiem obok Żeleźnicy przez Spalenisko, Trzy Kamienie, Trzy Mostki do Raby Wyżnej,
  • żółtym szlakiem przez Górę Kirówkę, zejście do Bielanki i dalej do Sieniawy.

Podobne wpisy